Home / Referencie

Referencie

Používaním umývacieho stola sa skrátil čas potrebný na čistenie dielov.

V spoločnosti ZWL Slovakia používame Stôl Torrent 500 na čistenie filtrov chladenia a dielov na opravu. Používaním umývacieho stola sa skrátil čas potrebný na čistenie dielov. Z našej skúsenosti môžeme stôl Torrent 500 odporučiť do údržbárskych prevádzok.

Martin BeláňVedúci údržby

ZWL-200x200

Vyskúšaj si aj ty jedinečnú technológiu vo VLASTNEJ DIELNI

Pozor! Túto možnosť poskytujeme len dočasne. Preto, keď nechceš prísť o bezplatnú skúšku, prihlás sa TERAZ, a my Ti ukážeme, že s nepríjemnej činnosti sa môže stať obľúbená. Vopred upozorňujeme. Torrent 500 spôsobuje závislosť, lebo si ho zamiluješ.

Torrent 500 sa stal významným prínosom v kvalite čistenia komponentov

„V ZVL SLOVAKIA s.r.o. sa  čistenie ložísk a ich súčastí , pri repasovaní a plnení špeciálnych požiadaviek zákazníkov realizovalo štandardným spôsobom za pomoci chemických rozpúšťadiel na báze uhľovodíkov ponorením alebo ručne štetcom. Začiatkom roku 2013 sme vykonali skúšku na strojnom zariadení TORRENT 500 ( v súčasnosti disponujeme už s dvoma strojmi) ,ktorí sa stal významným prínosom v kvalite čistenia komponentov , zlepšenia pracovného a životného prostredia , zníženia prácnosti a nevynímajúc aj zníženie finančných nákladov (ceny v minulosti používaných médií, filtrov..).

Zo skúsenosti môžeme TORRENT 500 odporučiť do obdobných výrobných a nevýrobných prevádzok – napr. údržba strojov….“

Daniel Lisk, Konštruktér výrobkov, ZVL Slovakia, Žilina

Kvalitu čistenia

„V HF NaJUS a.s. sa čistenie filtrov a ďalších súčiastok realizovalo bežným spôsobom za pomoci agresívnych rozpúšťadiel námáčaním alebo štetcom, začiatkom roka 2015 sme sa rozhodli vyskúšať zariadenie Torrent.
Čistenie dielov na tomto zariadení je prínosom pre kvalitu čistenia, berie ohľady na životné prostredie aj zdravie pracovníkov, prináša aj úspory vďaka možnosti viacnásobného použitia filtrov.
Z doterajších skúseností môžeme zariadenie odporúčať v prevádzkach údržby podobných tej našej v HF NaJUS a.s.“

Ing. Viliam Gazdík, Údržba strojov, HF NaJUS, a.s., Dubnica nad Vahom

Sme ušetrili až 90% času oproti predchádzajúcemu spôsobu čistenia

„Už viac ako 10 rokov spolupracujeme s firmou NCH SLOVAKIA s.r.o. pri dodávaní chémie pre náš servis.
Na čistenie dielov sme používali umývacie stoly s ručným umývaním. V roku 2011 sme vyskúšali v tej dobe novinku umývací stroj Torrent. Ihneď po prvých skúsenostiach sme vedeli, že toto zariadenia sa stane trvalou súčasťou nášho vybavenia. Vďaka nemu sme ušetrili až 90% času oproti predchádzajúcemu spôsobu čistenia a odmasťovania. Skrátil sa čas vybavenia našich zákaziek a tým aj spokojnosť našich zákazníkov.
Bonusom je rýchle riešenie servisných prípadov, prípadne ostatných našich požiadaviek a potrieb.“

Marian Fabok, STAMET s.r.o

Je využívaný denne a prípadné poruchy sú obratom vyriešené.

Firma Rema Turbo s.r.o. využívala na čistenie a odmasťovanie umývacie stoly a automatické odmasťovacie zariadenie. Po uvedení TORRENTU na trh, bolo zariadenie inštalované ako prvé v Slovenskej republike a zaradené do portfólia technológií, ktoré firma využíva.

„TORRENT firma využíva pri repasovaní turbodúchadiel a údržbe vlastných strojov. Vďaka veľkému tlaku a ľahkej manipulácii s materiálom je tento stroj neoddeliteľnou súčasťou, bez ktorej si nedokážeme prevádzku dielne predstaviť.
Je využívaný denne a prípadné poruchy sú obratom vyriešené. Tento stroj všetkým doporučujeme.“

Stanislav Beneš, mistr dílny oprav, REMA TURBO s.r.o

„Firma Mubea ve svém provozu dříve používala mycí stůl a automatické mycí zařízení ADS. Po prezentaci TORRENTU na jaře 2011 jsme využili možnost nahradit mycí stůl TORRENTEM, který automatické mycí zařízení ADS ideálně doplňuje. Používáme ho na čištění a odmašťování součástek při repasích strojů.
Je využíván denně. Se zařízením i servisem jsme velice spokojeni. TORRENT vřele doporučuji dalším zákazníkům.”

Martin Ungr, Mistr montáže, Mubea spol. sr.o.

„Šetří nám mnoho času, je bezpečnější pro obsluhu a díky rychlosti jsme efektivnější při vyčištění dílů převodovek.”

Společnost The Gearbox Specialists se sídlem v Bournemouth and Southampton (Velká Británie) se věnuje opravám a přestavbám převodovek osobních automobilů.

„Pro čištění převodových dílů jsme používali manuální čištění s rozpouštědlem v nádrži. Čištění trvalo celkem dlouho.
Po ukázce zařízení Torrent jsme si nechali jedno instalovat. Šetří nám spoustu času, je bezpečné a mnohem rychleji a efektivněji myje převodové díly. Vysledky jsou výborné! Díly jsou nyní bez velké námany extrémně čisté, což nám usnadňuje naší práci při opravách.”

Paul Atkinson a Paul Howard, The Gearbox Specialists

„Od roku 2011 provozuje firma zařízení Torrent na rychlé a kvalitní čištění při opravách celého výrobního programu elektrického ručního nářadí. Vzhledem k nepřetržitému používání – spolehlivosti a kvalitě mytí byl v roce 2014 dodáno druhé mycí zařízení Torrent.

Po těchto zkušenostech můžeme doporučit dalším zákazníkům”

Luboš Zabák, vedoucí servisní dílny, Robert Bosch odbytová s.r.o.

„Firma provozuje TORRENT druhým rokem. Zde na údržbě se používá na čištění a odmašťování součástek na opravy strojů. V současné době je jeho používání prakticky každodenní.
Zařízení je to spolehlivé a zkušenosti z provozování jsou velmi dobré. TORRENT můžou doporučit dalším uživatelům.”

Josef Kylar, technik, ESAB VAMBERK, s.r.o., člen koncernu

„Po vyzkoušení Torrent 500 již nikdy nechci používat jiné zařízení.”

Holmes and Quinn je společnost na elektrické cívky se sídlem Fareham Hampshire (Velká Británie).

„Používali jsme mycí prostředek na bázi rozpouštědla a štětec, což vyžadovalo hodně úsilí a času. Zařízení Torrent 500 jsme pořídili asi před rokem. Jsme spokojeni s jeho rychlou a efektivní silou čištění. Čistíme s ním například konzoly motorů, hřídele a chladící ventilátory. Čas na vyčištění jednoho dílu byl snížen z 15 minut na maximálně 2-3 minuty. Po zkušenostech s Torrent 500 již nechceme používat jiné zařízení. Velice zajímavé zařízení na vyčistění mastnoty z kuchyňského extraktoru tuků, digestoře a ventilátorů.

Stephen Quinn, Holmes and Quinn

„Zařízení Torrent se používá od roku 2011 a nahradilo používání organických rozpouštědel. Tím došlo i k výraznému zlepšení pracovního prostředí. Použítí ja na mezioperační i konečné odmašťování ocelových (i černěných) dílů a také duralových dílů”

Daniel Vopálenský, jenatel společnosti VMV, spol. s r.o.

“Mycí zařizaní Torrent se u nás používá na strojní údržbě. Vynikajíci je
pro mytí všech dilů a podskupin stojů před jejich opravou. Jeho použití snížilo množství
používaných organických rozpouštědel v mycích stolech”.

Ing. Petr Matějka, vice president, MOTORPAL a..s., Jihlava

Společnosti v Evropě používající Torrent